Kopia bezpieczeństwa - czym jest, dlaczego warto i jak ją tworzyć?
Utrata danych to jedna z bardziej niebezpiecznych sytuacji, jakie mogą przydarzyć się każdemu przedsiębiorstwu. Sprawdź czym jest kopia bezpieczeństwa i w jaki sposób bezpiecznie ją tworzyć!
2020-12-18, 20:05

Kopia bezpieczeństwa danych

Każda firma przechowuje na dysku wiele wrażliwych danych. Zarówno dotyczących firmy, jak i swoich klientów. Ich wyciek może prowadzić do bardzo poważnych konsekwencji, zarówno finansowych, jak i prawnych.

Czym jest kopia bezpieczeństwa?

Tworzenie backupu danych jest jedną z najważniejszych czynności, dzięki którym firma będzie mogła odtworzyć cenne informacje w sytuacji ich ewentualnej utraty (zarówno poprzez pomyłkowe usunięcie, jak i wirusa czy ataku hakera). Niezależnie od wielkości naszego przedsiębiorstwa, czy też ilości posiadanych komputerów lub serwerów, kopia bezpieczeństwa jest kluczowym elementem infrastruktury sieciowej.

kopia bezpieczeństwa

Jak tworzyć backup danych?

Aby bezpiecznie tworzyć kopie zapasowe danych w firmie, konieczne jest skorzystanie z odpowiednich, dobranych do potrzeb naszego przedsiębiorstwa usług. Ważna kwestia to dostosowanie ilości miejsca, aby nie przepłacać za nieużywane, lecz także by znalazły się tam wszystkie istotne dane. Taka usługa musi być dostosowana do trybu naszej pracy, a także ilości przetwarzanych danych i indywidualnych potrzeb. Trzy podstawowe etapy to wdrożenie, a następnie monitoring i tak zwana opieka utrzymaniowa.

KONTAKT / AUTOR
Mine IT
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2024.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.